Dizajn ze sznurka i... kodowanie!

Dla starszaków i młodzieży przewidziane są również autorskie zadania z kodowania. Specjalnie opracowane ćwiczenia oparte o tabliczkę do haftu rozwijają myślenie matematyczne i przestrzenne, kształtują sprawność manualną i koncentrację.

Autorskie zadania łączą w sobie elementy edukacji wczesnoszkolnej, ćwiczenia grafomotoryczne, podstawy kodowania i naukę wyplatania oraz haftu krzyżykowego. Są dobrym rozwiązaniem zarówno podczas pracy grupowej w trakcie zajęć szkolnych, jak i indywidualnego doskonalenia umiejętności zdobytych podczas lekcji.

Otwarty umysł

nauka dostrzegania zależności i rozwiązywania problemów

Autorskie zadania

łączące świat nauk ścisłych i humanistycznych

Nauka przez zabawę

zadania wspierające podstawę programową w kreatywny sposób

Wprowadź uczniów w świat programowania połączony z zabawą!

Jak za pomocą dyktanda odkodować ukryty wzór? Gdzie doprowadzą ukryte wskazówki i jaka zagadka się pod nimi kryje? Czy uda Ci się dotrzeć do celu za pomocą współrzędnych? Spróbuj podjąć to wyzwanie!

Zestaw Liczę, piszę, koduję i wyplatam to kreatywna pomoc edukacyjna, która za pomocą kolorowych sznurków wprowadza dziecko w świat dodawania, czytania, podstaw kodowania, wyplatania oraz haftu.

Wybierz sprawdzone metody!

Zajęcia z Dizajnu ze sznurka i kodowania są częścią programu dydaktycznego m.in. na Uniwersytecie Śląskim Dzieci. Tabliczki do pracy indywidualnej wraz z książką zadań „Liczę, piszę, koduję i wyplatam” mogą być również Waszą pomocą edukacyjną. Stawiamy na kreatywność i pobudzanie dziecięcej wyobraźni, dołącz do nas i wypróbuj na swoich zajęciach nasze aktywności!